وی با بیان اینکه با تصویب شورای ترافیک، ۷۷۷ کیلومتر مسیر استاندارد و ایمن دوچرخه‌سواری در شهر اصفهان ایجاد خواهد شد، گفت: انجام این اقدام در شرایط سخت کرونایی می‌تواند برای حفظ سلامت مردم مؤثر باشد و در تحقق حمل و نقل روان، رفع معضل ترافیکی و کاهش آلودگی هوا کمک کند.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، تا پایان امسال بخش زیادی از مسیرهای جدید دوچرخه در شهر اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه حلقه بزرگ مسیر دوچرخه‌سواری در تمام مناطق شهر اصفهان شکل خواهد گرفت، اظهار کرد: حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مسیرهای مورد نظر را شناسایی کرده و کارشناسان در حال طراحی هستند که پس از تکمیل ابلاغ و شهرداران مناطق ۱۵ گانه اجرایی خواهند کرد.

نوروزی تصریح کرد: از ۷۷۷ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری ۳۰۰ کیلومتر درجه یک با عرض دو متر خواهد بود که با جدول‌گذاری ایمن‌سازی و در قالب مسیرهای یکطرفه و دو طرفه احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۵ کیلومتر از مسیرهای جدید دوچرخه شهر درجه دو با خط‌کشی و علائم ترافیکی در سمت راست خیابان و توقف ممنوع احداث می‌شود، افزود: ۳۵ کیلومتر از این مسیرها درجه سه با خط‌کشی در پیاده‌رو (سمت چپ خط پارک) و ۳۰ کیلومتر از آن نیز درجه چهار در مسیر ویژه اتوبوس احداث خواهد شد.

شهردار اصفهان گفت: تاکنون ۴۲ کیلومتر مسیر دوچرخه در شهر اصفهان احداث شده که نیاز به اصلاح برای استانداردسازی دارد که امیدواریم این اقدامات تحول بزرگی در شهر ایجاد کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

کارگو نیوز | حمل‌ونقل و فراتر از آن